Działalność - Senator Robert Gaweł

Przejdź do treści

Menu główne:

Działalność

Konkurs
Pierwszą edycją konkursu był „Parlamentaryzm w świetle Konstytucji 3 Maja”, konkurs przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, znajdujących się w powiecie gnieźnieńskim, słupeckim, średzkim, śremskim i wrzesińskim. Nagrodą za pierwsze miejsce w konkursie był dzień z senatorem Robertem Gawłem w Warszawie. Ponadto wygrać można było wygrać publikacje o tematyce historycznej.
Pierwszą edycję wygrała Anna Jarecka z II LO w Gnieźnie.


„Parlamentaryzm w świetle Konstytucji 3 Maja” to konkurs przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, znajdujących się w powiecie gnieźnieńskim, słupeckim, średzkim, śremskim i wrzesińskim. Nagrodą za pierwsze miejsce w konkursie będzie dzień z senatorem Robertem Gawłem w Warszawie. Ponadto wygrać można publikacje o tematyce historycznej.

W związku z obchodami 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja senator Robert Gaweł zachęca uczniów wszystkim szkół ponadgimnazjalnych z powiatu gnieźnieńskiego, słupeckiego, średzkiego, śremskiego i wrzesińskiego do udziału w konkursu wiedzy na temat pierwszej polskiej ustawy zasadniczej. Każda ze szkół, do których zostały skierowane zaproszenia do udziału w konkursie, może zgłosić maksymalnie dziesięciu uczniów. Należy to zrobić wysyłając zgłoszenie na adres Biura Senatora RP Roberta Gawła biuro@senatorgawel.pl . Termin przyjęcia zgłoszeń minie 31 marca.

Konkurs w formie pisemnego testu odbędzie się 15 kwietnia. Dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać pod numerem telefonu: 61 8834515 (od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 do 15.00). Organizatorem konkursu „Parlamentaryzm w świetle Konstytucji 3 Maja” jest senator Robert Gaweł, natomiast organizacją wspierającą – Stowarzyszenie Ziemia Gnieźnieńska. Z ramienia organizatora osobami odpowiedzialnymi za realizację konkursu są nauczyciele historii: Maria Magdalena Nowak oraz Agnieszka Białas.

Regulamin konkursu

Konkurs wygrała Anna Jarecka z II LO w Gnieźnie, która oprócz nagrody książkowej wygrała również dzień z Senatorem w Warszawie.
II miejsce zajął Szymon Kelak
III miejsce Wojciech Grzechowiak
Wyróżnienie otrzymał Mateusz Urbaniak


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego